Moji milí

Moji milí, vítám vás na své osobní stránce. Pokud se neznáme osobně, ráda bych vám napsala pár řádků o mé kavárně, která nese původní název, se kterým jsem začala podnikat, a to Kate fashion coffee. Jak název napovídá, prakticky celý život se zabývám módou a vším co souvisí s osobní prezentací. Taková byla má původní činnost.

Avšak v listopadu 2019 jsem přestěhovala butik do nových a větších prostor, kde byla původně kavárna. Miluju kávu, dobroty a celkově mám takový italský temperament, tak jsem byla nadšená z myšlenky, že propojím vše co miluji, tedy fashion, originální módní doplňky, kávu, víno, dobroty. A tak se stalo to, že při nakupování jsme měli tolik prostoru na povídání nejen při kávě, že jsem se více než módě začala věnovat kavárně, přesněji řečeno povídání s vámi.

Vyslechla jsem tolik příběhů, strastí, starostí, ale i radostí a osobních uvědomění a vítězství, vše se mi pomalu začalo propojovat všemi směry. Přicházeli noví lidé, nové myšlenky, nové podměty a nápady.

Udělala jsem první setkání, poté další, začala jsem propojovat lidi. Bavili jsme se už o bylinkách, aromaterapii, astrologii, vesmírných kódech DNA, přednášky o osobním rozvoji, karmě, karmickém zatížení jména, numerologii, rodinných konstelacích, scénické čtení knížek pro dospělé i pro děti, zorganizovali jsme první dětský den, každý rok jsem se zapojila do projektu Chrudim (o)žije.

Zábavu pro poslech i k tanci pořádám večery se živou hudbou, které jsem nazvala Zpívánky a mám velkou radost, jak se můj název ujal a rozšířil i do jiných měst a míst.

Rok 2023 byl pro mnohé z nás náročný a co vnímám, řešilo se extrémně moc věcí. Každý máme životní učení v jiné rovině – někdo řeší práci, někdo osobní vztahy, rodinu, zdraví. I já jsem řešila spoustu věcí a prošla hlubokým uvědoměním a dozrálo ve mně rozhodnutí co dál dělat. Móda jako taková mě i nadále moc baví, je to prakticky mou součástí a i vše co se kolem toho motá. Ale…

Poslední měsíce jsem hledala smysl v této mé celoživotní práci, přeci jen mám praxi v oboru přes 20 let. Současný trend tlaku na perfektní dokonalost nesdílím a vnímám originalitu osobnosti v každém z nás. Vnímám nejen povrch, ale především to uvnitř nás. Ten esprit, který člověk má, jiskru života. K tomu patří to, že nikdo nejsme dokonalý a krásný – jak krásný? Je snad norma na krásu, na člověka? Fotky s xy filtry, tuny make-upu, dokonalé scénáře dokonalých reels, dokonalý marketing, statistiky, jak ulovit zákazníka.. tohle je virtuální realita.

Já to mám nastavené od začátku jinak a teprve letos jsem si uvědomila co je mým posláním, co mě skutečně baví a naplňuje radostí a pocitem štěstí. Propojovat lidi a dávat jim prostor, osobně se setkávat a tvořit, žít reálný život tady a teď. Dát prostor lidem, kteří mají dar nebo jiné poslání, aby ho měli kde prezentovat. Dát prostor lidem, kteří potřebují pomoci, chtějí na sobě pracovat, anebo si třeba jen upřímně popovídat v komunitě podobně naladěných lidí. Při mnohých akcí jsem si uvědomila, jak různí lidé se u mě setkávají a navzájem se přirozeně respektují, ať už volí Karla nebo Pepu, ať jsou pro východ nebo pro západ, pro vakcíny nebo pro bylinky, nikdo nikdy nic neřešil, nehrotil, neprosazoval svou pravdu.

Respekt, tolerance, zájem, místo pro klid, bezpečí a odpočinek. Takové u mě na kavárně vzniklo místo a já vám za to ze srdce děkuji a jsem vděčná, že mám kolem sebe tak úžasné lidi. Děkuji životu za všechny kotrmelce a pády, které předcházely tomuto novému záměru a projektu, protože díky nim jsem kde jsem a dále se učím a se vší pokorou stále učit budu. Díky osobně prožitému vnímám hloubku všeho s čím se mi svěřujete. Proto se čím dál více věnuji i oblasti, která trápí mnohé z vás a to vztahy s narcisy a manipulátory.

Na tuto problematiku bych se chtěla letos více zaměřit a v rámci Kruhu sdílení dala prostor pro předání osobních zkušeností, postřehů, rad nebo jen popovídání v bezpečném prostředí bez souzení, kde se můžete nadechnout a srovnat si myšlenky pro další životní nádech. Nápadů a projektů mám mnoho a už teď se těším až vše budu realizovat a setkám se třeba právě i s vámi.

Děkuji za váš čas a zájem, který jste mi věnovali, pokud jste se dočetli až sem. Děkuji a těším se na naše osobní setkání.
S láskou Kate